Eesti kaupmehed musta reedega kaasa minema ei kipu
- Karoliina Hussar
- Nov 29, 2019
- 1 min read

Autor: Anna Dziubinska/Unsplash
Kaupmeeste liidu tegevjuht Nele Peil rääkis Vikerraadio saates “Uudis+”, miks Eesti kaupmeeste allahindlused mustal reedel pigem kasinad on.
Möödunud aastal jäid musta reede allahindlused Eestis keskmiselt 10- kuni 30-protsendi vahele. Kaupmeeste liidu tegevjuhi Nele Peili sõnul määravad allahindluse suuruse kaks asja: ostjate arv ning see, kui kulukas allahindluskampaania planeerimine on. Eesti kaupmehed ei tee mustal reedel suuri allahindlusi Peili sõnul seetõttu, et ostjaid on vähe.
Peili sõnul läheb Ameerikast alguse saanud Black Friday ehk musta reede ostupühaga Eestis kaasa umbes paarkümmend tuhat inimest. “Kui tuleks rohkem mustal reedel ostlejaid, teeks kauplejad ka suuremaid soodustusi,” lisas ta.
Milleks minna kaasa Ameerika traditsiooniga?
“Me peame võistlema rahvusvahelise e-kaubandusega,” ütles Peil, nentides, et must reede muutub iga aastaga järjest populaarsemaks ka väljaspool Ameerikat. “Peame püüdlema suurema tarbija tähelepanu poole ning tarbijatele meeldivad allahindlused.”
Peili hinnangul on väiksemad allahindlused osati ka positiivsed, sest inimesed ostavad vähem asju, mida neil tegelikult vaja pole. “Võib-olla siis nii palju emotsiooniostu ei teki, et vau, see on 70% alla hinnatud, nüüd peab ostma,” ütles Peil.
E-poe jõulukingid ei pruugi enam kohale jõuda
Peili sõnul ostavad inimesed jõulukingitusi järjest rohkem e-poodidest. Seda mainides tuletas ta aga meelde, et praegu välismaalt kingitusi tellides ei pruugi need jõuludeks kohale jõuda. Peil meenutas eelmisi jõule, mil Omnival oli raskusi pakkide kohale toomisega. Omniva väljastas tänavu oktoobri lõpus ka selleteemalise pressiteate.
Loo moodi lugu. Ehkki see lõik "Peili hinnangul on väiksemad allahindlused osati ka positiivsed, sest inimesed ostavad vähem asju, mida neil tegelikult vaja pole. “Võib-olla siis nii palju emotsiooniostu ei teki, et vau, see on 70% alla hinnatud, nüüd peab ostma,” ütles Peil." on nagu natuke veider ja loogikavastane. Tuleb suhtuda kriitiliselt sellesse, mis positsioonis inimene räägib. Ja jätkuvalt uudise tekstis me ei kasuta % vaid protsenti.